Centrum Kultury w Sycowie

Uniwersytet Dziecięcy w Muzeum

W Muzeum Regionalnym w Sycowie wznowiono spotkania z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Uczniowie szkół uczestnicząc w lekcjach Uniwersytetu Dziecięcego mają okazję poznać historię, zabytki, zwyczaje i fakty związane z Sycowem i okolicami. Nadrzędnym celem zajęć jest rozwijanie lokalnego patriotyzmu w młodych obywatelach naszej gminy.

Uniwersytet Dziecięcy w Muzeum
Na ostatnim spotkaniu dzieci poznały legendy i historie związane z Sycowem i okolicami. Uczestnicy poznali historie sycowskich lwów oraz lubianej przez mieszkańców naszego regionu księżnej Franciszki Biron.

Młodzi studenci na pierwszych spotkaniach mieli okazję zobaczyć odnowione pomieszczenia naszego muzeum. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się pomieszczenie izby Regionalnej, gdzie wszystkie eksponaty zostały ustawione tematycznie. Ciekawsi uczniowie próbowali, często ze skutkiem, odgadywać przeznaczenie znajdujących się tam rzeczy. Chętne placówki oświatowe serdecznie zapraszamy do zapoznania się z miejscem i eksponatami Muzeum Regionalnego w Sycowie. Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.