Centrum Kultury w Sycowie

Historia

KRÓTKA HISTORIA CENTRUM KULTURY W SYCOWIE

Budynek, w którym mieści się obecnie Centrum Kultury wybudowany został w 1928 r. Początkowo mieściła się tu sala gimnastyczna ze sceną, na której odbywały się pokazy gimnastyczne. Obiekt służył jako Dom Młodzieży Niemieckiej i w 1935 roku po przebudowie zamieniony został na Dom Niemieckiej Młodzieży Hitler- Jugend.

W połowie 1945 roku salę gimnastyczną przystosowano do celów widowiskowych i umieszczono tu Powiatowy Dom Kultury. W latach 1981-1989 budynek przeszedł gruntowny remont, podczas którego przebudowano główne wejście, dobudowano salę zajęć i garderoby, wybudowano amfiteatralną widownię, w której zainstalowano wyłącznie sztuczne oświetlenie. W 2012 roku doszło do uszkodzenia  sceny, w wyniku którego potrzebny był jej remont -wymieniono po raz pierwszy od chwili powstania podłogę na całej powierzchni sceny.

04. 06.1992  Uchwałą nr XX/137/92 Rady Miejskiej nastąpiło połączenie jednostek kultury działających na terenie gminy Syców: Sycowskiego Ośrodka Kultury, Biblioteki, Muzeum Regionalnego. Powstało Centrum Kultury w Sycowie.

 W historii Centrum Kultury w Sycowie, na scenie gościli wybitni artyści teatru i estrady między innymi:

FILIPINKI

JACEK FEDOROWICZ, BAHDAN ŁAZUKA, PIOTR SZCZEPANIK

MIECZYSŁAWA ĆWIKLIŃSKA

MIECZYSŁAW FOGG

KABARET DYMEK Z PAPIEROSA

KABARET ELITA         

ANDRZEJ I ELIZA

CZERWONE GITARY

IRENA SANTOR

BREKAUT

TERCET EGZOTYCZNY

HALINA KUNICKA

LUCJAN KYDRYŃSKI

  ANNA JANTAR

KABARET NEONÓWKA

KABARET CIACH

KABARET MADEinCHINA

NOEL COUTTS

KABARET POD WYRWIGROSZEM

WOJCIECH KAROLAK

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.