Centrum Kultury w Sycowie

Wielka Orkiestra, Wielkie Serca!

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sycowie wzbogacony był w występy artystyczne placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Syców.

Wielka Orkiestra, Wielkie Serca! Dla obecnej publiczności wystąpili: Publiczne Przedszkole nr 2 Misia Uszatka, Publiczne Przedszkole nr 3 im. Małego Księcia, Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa z Działoszy, Drołtowic, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz grupa wokalna i taneczna Domu Kultury w Sycowie. Bogaty program artystyczny to dziesiątki tanecznych miksów i wokalnych umiejętności. Wszystkie występy poprzedzielane były licytacjami rzeczy przekazanych na WOŚP. Najwyższą kwotę 810 zł uzyskaliśmy za licytację podarowanego przez Panią Poseł Lidia Geringer de Oedenberg , zaproszenia do Parlamentu Europejskiego. W zeszłym roku zgłosiła się do sycowskich harcerzy mieszkanka Sycowa, która chciała przekazać dar dla WOŚP- nie dysponowała ona dużym majątkiem jednak chciała oddać coś bardzo cennego- DAR SERCA: rzeczy, które dostała od swoich przyjaciół i mają one dla niej sporą wartość sentymentalną: obrazy olejne oraz 10 szt porcelanowych serwetników, ręcznie malowanych. Wśród rzeczy zebranych przez 2 sycowskie sztaby WOŚP znalazły się dodatkowo gadżety i publikacje związane z Sycowem, kalendarze, autografy znanych gwiazd polskiej sceny rozrywkowej oraz takie WOŚPowe rzeczy jak: koszulki, kalendarze, zegar, kubek, worek sportowy, apteczka podróżna. Niesamowitą niespodzianką okazały się być drewniane serduszka WOŚP- wykonane przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sycowie. Łącznie z licytacji przeprowadzonych przez Pawła Adamczyka w sali widowiskowej Domu Kultury w Sycowie zebrano: 6 328zł. Finał zabawy to wyjątkowy koncert The EVENT BAND składający się ze znanych i lubianych w Sycowie muzyków: Marty Wronki, Przemka Mazurkiewicza, Mariusza Mycki, Grzegorza Zająca oraz Kuby Zapolnego.

Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Nasz sztab uzbierał w tym roku: 27 967,14 zł w tym z licytacji gadżetów: 6 328zł.
Nie pobiliśmy rekordu z zeszłego roku ale zrobiliśmy kawał dobrej roboty !!!
Możemy być z siebie dumni.

Tytuł: WOŚP 2018

Tytuł: WOŚP 2018

Tytuł: WOŚP 2018

Tytuł: WOŚP 2018

Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.