Centrum Kultury w Sycowie

Uroczystości patriotyczne 11 Listopada

Poniedziałkowe spotkanie na Placu Wolności w Sycowie zgromadziło mieszkańców Miasta i Gminy Syców, zaproszonych gości, delegacji i sztandarów. Uroczystości 11 Listopada Narodowego Święta Niepodległości miały charakter wzniosły i cieszyły wszystkich obecnych. Syców udowodnił, że jest miastem ludzi wielkiego patriotyzmu. W 2019 świętujemy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości patriotyczne 11 Listopada Wydarzenie rozpoczęło się od zaśpiewania przez Weronikę Maraszek utworu „Niepodległa, niepokorna”.

W trakcie uroczystości delegacje Związku Piłsudczyków Okręg Dolnośląski z siedzibą w Sycowie oraz Związku Harcerstwa Polskiego w towarzystwie Burmistrza Miasta i Gminy Syców Dariusza Maniaka złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego, ważnej ikony odzyskania niepodległości naszego kraju. Odczytano pierwszy akt notyfikacji podpisany przez Marszałka Piłsudskiego. W swoim wystąpieniu burmistrz podziękował obecnym za uczestnictwo w uroczystościach, wspomniał: „Ważne jest dzisiaj, żeby pamiętać o tych, którzy zginęli i cierpieli walcząc o odzyskanie niepodległości Polski w 1918 roku. O tych, którzy potem walczyli o utrzymanie jej granic, bronili jej w 1939 roku, walczyli w podziemiu, by ją odzyskać, następnie nie zgodzili się z komunistycznym, sowieckim systemem i walczyli nadal, ginęli. …Trzeba pamiętać - taki będzie naród, jaki każdy z nas z osobna. Tyle, ile z siebie oddasz, tyle będzie miała Polska. Szanowni zebrani, w tym miejscu cieszy mnie pozytywny odbiór wśród mieszkańców, akcji wywieszania flag narodowych. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynili”. W akompaniamencie werbli zebrane delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem „Poległym w walce o wolność Polski – społeczeństwo Ziemi Sycowskiej”, po czym wszyscy obecni udali się do kościoła św. Ap. Piotra i Pawła na Mszę św. za Ojczyznę. Proboszcz w kazaniu przywołał najbardziej ważne dla Polaka wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Tytuł: Uroczystości-11-Listopada-2019

Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.