Centrum Kultury w Sycowie

Mikołaj dotarł!

Sycowskie Mikołajki 2019 odbyły się w Parku Miejskim w Sycowie 8 grudnia. Organizatorzy zadbali co animacje dla uczestniczących w wydarzeniu. Ważnym momentem wydarzenia było uroczyste włączenie iluminacji świątecznych, które zadebiutowały w Sycowie. Światełka na choince na Placu Wolności oraz te zlokalizowane na skwerku obok kościoła ewangelickiego wraz z saniami św. Mikołaja zrobiły furorę. Już od samego rana mieszkańcy pojawiali się obok dekoracji, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Mikołaj dotarł! O godzinie 16:00 rozpoczęły się animacje, za które uczestnicy odbierali odpowiednie kupony dwudzielne. Te upoważniały publiczność do odbieranie prezentów od św. Mikołaja. Przygotowane przez organizatorów zadania polegały na stworzeniu świątecznych: bombek, torebek na prezenty, lampionów oraz dekorowaniu pierników. Kolejne niespodzianki przygotowało Stowarzyszenie integracji Społecznej „Celina”. Pod okiem Pani Katarzyny Rogóż oraz obecnych wolontariuszy dzieci i młodzież miały okazję zrobić świąteczne ozdoby oraz wziąć udział w zabawach zręcznościowych, za które dzieci otrzymywały upominki. Ważnym momentem wydarzenia było włączenie iluminacji świątecznych i zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Syców Dariusza Maniaka do ich podziwiania. To właśnie burmistrz w towarzystwie Mikołaja rozpoczął odliczanie do włączenia najważniejszej instalacji świetlnej. Nie zabrakło podczas wydarzenia wystawców i rękodzielników. Tegoroczne Mikołajki odbyły się z udziałem takich wystawców jak: Leszek Kaśkos, ,,Madanex’’ Magdalena Górna, Towarzystwo Świętego Marka, Marian Biela, Beata Niwa, P.P.H.U. ,,Izart’’ Artur Wrzesień, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Komorowie, Sołectwo Drołtowice, Stowarzyszenie Integracji Społecznej ,,Celina’’, Koło Gospodyń Wiejskich ,,Szczodrowianki’’ w Szczodrowie oraz Sołectwo Szczodrów. Obecni mogli zjeść i wypić coś ze smakiem, zakupić rękodzieło. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się oferta restauracji Parkowej. Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy partnerowi: Tomaszowi Wieczorkowi - właścicielowi restauracji. Mikołajki odbyły się dzięki pomocy i partnerstwu. Partnerzy: Urząd Miasta i Gminy Syców, Radni Rady Miejskiej w Sycowie, Miejsko – gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sycowie, Stowarzyszenie Tęcza, Restauracja Parkowa, Ochotnicze Straże Pożarne MiG Syców, Nadleśnictwo Syców, OVB, Edial Internet, Oferto. Za nieocenioną pomoc dziękujemy Markowi Pietrzakowi za fotorelację! Kolejne podziękowania kierujemy strażakom: OSP Działosza (Mateusz Jasik, Mariusz Marciniak, Krzysztof Goś, Daniel Goś, Łukasz Rybiński, Maciek Marciniak, Tomasz Gacki), OSP Syców (Krzysztof Cichos, Michał Sobczak, Dominik Janicki, Jakub Sobczak, Mateusz Maszyna). Dziękujemy radnym Marzenie Guder oraz Agnieszce De Falco Kuczyńskiej za pomoc i wsparcie. Serdeczne podziękowania kierujemy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sycowie, Stowarzyszenia Integracji Społecznej „Celina”. Razem z nami byli sołtysi: Karol Zgadzaj (Komorów), Bogusława Kornatko (Nowy Dwór), Stowarzyszenie Rodziny Kolpinga (Józef Promny) - dziękujemy Wam za pomoc! Św. Mikołaj osobiście dziękuje Katarzynie Jastrowicz za wygodny fotel.
Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.