Centrum Kultury w Sycowie

Letnie spotkania z wędrującym teatrzykiem

Kolejna edycja Wędrującego Teatrzyku Podwórkowego zawędrowała w dniach od 29 sierpnia do 5 września do dwóch sołectw i trzech sycowskich osiedli. Odbiorcy, którymi byli dzieci i młodzież z naszej gminy miały okazję zobaczyć spektakl kukiełkowy zatytułowany „Bajka o dwóch królewnach”. Księżniczki Iskierka i Kropelka sprawiły, że dwa wrogie królestwa wody i ognia potrafiły się dogadać i razem żyć. Scenografię i kukiełki na kilka tygodni przed wyruszeniem w teatralną trasę wykonali pracownicy Domu Kultury w Sycowie. Aktorami, którzy animowali ekran kukiełkowy byli: Małgorzata Bednarska, Dorota Balcer, Paweł Adamczyk. Jewgienij Andruszczak odpowiedzialny był na muzykę.

Letnie spotkania z wędrującym teatrzykiem

W tegorocznej edycji wędrujący teatrzyk udał się do Stradomi Wierzchniej oraz Komorowa. Co roku pracownicy Domu Kultury w Sycowie starają się odwiedzać sołectwa, gdzie takich animizacji jeszcze nie było. Jak co roku spektakl można było zobaczyć na sycowskich osiedlach: Matejki, Komorowskiej oraz Kaliskiej. Dzięki wsparciu i promocji wydarzenia przez sołtysów oraz przewodniczących osiedli bajkę zobaczyły dziesiątki, a nawet setki dzieci. Wykonawców bardzo ucieszył również widok tych samych dzieci i rodziców codziennie na kolejnym osiedlu.

Spotkanie w ramach Wędrującego Teatrzyku Podwórkowego to również świetna okazja do zabaw i animacji, które organizowali pracownicy Centrum Kultury w Sycowie po samym spektaklu. Dzieci chętnie uczestniczyły w licznych zabawach i konkurencjach przygotowanych przez Panią Gosię i Dorotę oraz Pawła.  

Wędrujący Teatrzyk Podwórkowy na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Centrum Kultury w Sycowie. Inicjatywa powstania teatrzyku przez Dyrektor Centrum Kultury w Sycowie Paulinę Syposz – Ciemny sprawiła, że na przestrzeni pięciu lat dzieci mogły zobaczyć takie spektakle jak: Czerwony Kapturek, Złota Rybka, Jaś i Małgosia, Kot w Butach oraz Bajkę o Dwóch Królewnach. Inicjatywa ta, nie zadziałaby się również gdyby nie pomoc sołtysów oraz przewodniczących osiedli w promocji, transporcie oraz poczęstunku dla dzieci.

Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.