Centrum Kultury w Sycowie

Jarmarczny jubileusz za nami

Tegoroczna edycja 10. Jubileuszowego Jarmarku Regionalnego w Sycowie połączona została z 5leciem Okręgu Dolnośląskiego Związku Piłsudczyków RP w Sycowie. Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę 8 września w strefie rekreacyjnej Parku Miejskiego w Sycowie. Otwarcia jarmarku dokonał burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak w towarzystwie generała brygady Dolnośląskiego Związku Piłsudczyków RP Oddział w Sycowie Włodzimierza Pacelta oraz rannych Rady Miejskiej: Marzeny Guder, Marka Malinowskiego, Marcina Marciniaka.

Jarmarczny jubileusz za nami Ważnym momentem otwarcia 10. Jarmarku Regionalnego było symboliczne wybicie sycowskiego Grosika na Szczęście, którego mógł otrzymać każdy biesiadujący w parku. Wartością nadrzędną wydarzenia było eksponowanie i promowanie produktów lokalnych oraz zwrócenie uwagi na sztukę kulinarną. Jarmark był okazją do zaprezentowania twórczości ludowej i rękodzielniczej. Okazją do bardzo wartościowych zakupów. Wystawa i sprzedaż produktu lokalnego podczas jarmarku wpływa na zachowanie cennego lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz promocję regionu poprzez kultywowanie miejscowych tradycji i zwyczajów. Również dziedzictwo artystyczne uwzględniono w programie uroczystości jarmarcznych. Obecni mogli wysłuchać programu wokalno – tanecznego podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej, dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek im. Aniołów Stróżów, grupy wokalnej ASSOL, Sycowiaków, Wartościowy występ sceniczny zaprezentowali Radzowiczanie, Orkiestra Dęta z Namysłowa. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również darmowe animacje średniowieczne: warsztat lepienia w glinie, stoisko średniowiecznego skryby-kopisty, młynopiekarnia- wypiekanie podpłomyków, burzenie zamku-zabawa dla dzieci oraz stanowiska sprawnościowe. To wielkie przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie wsparcie i pomoc Ochotniczych Straży Pożarnych z Miasta i Gminy Syców. Za pomoc w przygotowaniu przestrzeni jarmarcznej dziękujemy strażakom: Krzysztof Cichos, Krzysztof Goś, Maciek Marciniak, Marcin Marciniak, Andrzej Marciniak, Łukasz Rybiński, Mateusz Jasik, Rysiu Zima, Marcel Zima, Mariusz Skowron. Wielkie ukłony i podziękowania kierujemy również do sołectwa Nowy Dwór, P. sołtys Bogusławy Kornatko, SGK i STBS.
Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.