Centrum Kultury w Sycowie

Działamy razem 20 lat

Pomoc Rodakom na Wschodzie to działanie, które od dwudziestu lat przyświeca sycowianom poprzez szereg działań realizowanych na rzecz Kresowian. W tym roku mija dwadzieścia lat od pierwszego Koncertu Charytatywnego na Rzecz Rodaków na Wschodzie. 28 stycznia na Hali Sportowej MOSIR odbył się XX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie z koncertem zespołu Mazowsze oraz występem Grupy Revas. Dzień później 29 stycznia mogliśmy usłyszeć koncert kolęd i pastorałek zespołu Mazowsze. Podczas koncertów udostępniona została wystawa fotografii opowiadająca piękną historię tego Wydarzenia i efektów działań. W tym roku duch wspólnoty z Kresami towarzyszył nam również jesienią. We wrześniu ukazał się czterdziesty czwarty numer zeszytu historycznego wraz z artykułem p. Agnieszki Kuświk-Jasień „XX lat Koncertu Charytatywnego na rzecz Rodaków na Wschodzie”. Zorganizowany również został konkurs plastyczny „Powrócisz tu” w nawiązaniu do piosenki Pani Ireny Santor. Do konkursu zostało zgłoszono aż 165 prac plastycznych dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Syców. 26 października odbył się Event Podsumowujący dwadzieścia lat działań na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie wraz z wręczeniem nagród konkursu „Powrócisz tu”. Podczas spotkania swoimi przeżyciami związanymi z Kresami podzielił się Pan Mieczysław Troska oraz Ryszard Marcinkowski. Spotkanie było także okazją do podziwiania fotografii z tegorocznej edycji oraz wspaniałych występów artystycznych, w tym Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Zdjęcia autorstwa Kamila Zarębskiego.

Działamy razem 20 lat

Pomoc Rodakom na Wschodzie to działanie, które od dwudziestu lat przyświeca sycowianom poprzez szereg działań realizowanych na rzecz Kresowian.

W tym roku mija dwadzieścia lat od pierwszego Koncertu Charytatywnego na Rzecz Rodaków na Wschodzie. 28 stycznia na Hali Sportowej MOSIR odbył się XX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie z koncertem zespołu Mazowsze oraz występem Grupy Revas. Dzień później 29 stycznia mogliśmy usłyszeć koncert kolęd i pastorałek zespołu Mazowsze. Podczas koncertów udostępniona została wystawa fotografii opowiadająca piękną historię tego Wydarzenia i efektów działań.

W tym roku duch wspólnoty z Kresami towarzyszył nam również jesienią. We wrześniu ukazał się czterdziesty czwarty numer zeszytu historycznego wraz z artykułem p. Agnieszki Kuświk-Jasień „XX lat Koncertu Charytatywnego na rzecz Rodaków na Wschodzie”. Zorganizowany również został konkurs plastyczny „Powrócisz tu” w nawiązaniu do piosenki Pani Ireny Santor. Do konkursu zostało zgłoszono aż 165 prac plastycznych dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Syców. 26 października odbył się Event Podsumowujący dwadzieścia lat działań na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie wraz z wręczeniem nagród konkursu „Powrócisz tu”. Podczas spotkania swoimi przeżyciami związanymi z Kresami podzielił się Pan Mieczysław Troska oraz Ryszard Marcinkowski. Spotkanie było także okazją do podziwiania fotografii z tegorocznej edycji oraz wspaniałych występów artystycznych, w tym Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze.

Zdjęcia autorstwa Kamila Zarębskiego.

Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.