Centrum Kultury w Sycowie

Dni Sycowa 2022

Dni Miasta to jedna z najważniejszych imprez kulturalnych integrujących mieszkańców gminy Syców i regionu. Każdego roku w przedsięwzięciu tym biorą udział tysiące uczestników. Dni Sycowa odbędą się 21-22 maja 2022r.na stadionie miejskim. Wydarzenie uświetnią swą obecnością zespoły: CLEO, KĘ KĘ, PAPA D, AN DREO E KARINA, GRAPH!TE. Dodatkowym wydarzeniem będzie STIHL Timbersport 2022 w Parku Miejskim o godz. 11:00. Nie zabraknie występów artystycznych przygotowanych przez placówki oświatowe MiG Syców, Warsztat Terapii Zajęciowej, Cantabile, zespoły ludowe oraz sekcje wokalne  i taneczne Domu Kultury w Sycowie.

Dni Sycowa 2022

Cleo, właśc. Joanna Krystyna Klepko (ur. 25 czerwca 1983 Szczecinie) – polska piosenkarkaautorka tekstówmalarka i projektantka mody, z wykształcenia architekt krajobrazu. Karierę zaczynała w chórze gospel Soul Connection. W latach 2004–2005 współtworzyła duet Dwie Asie, który udzielał się wokalnie w utworach wykonawców hip-hopowych, takich jak Pih czy Endefis. W latach 2007–2013 występowała gościnnie m.in. na nagraniach raperskich Onara czy WSRH. Od 2013 współpracuje z Donatanem, z którym wydała album studyjny Hiper/Chimera (2014) i solowe Bastet (2016) oraz superNOVA (2020). Pierwszą płytę promowali m.in. singlem „My Słowianie”, z którym zajęli 14. miejsce w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z pierwszą płytą dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów i singli otrzymała jedną diamentową płytę, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe i jedną złotą. Laureatka dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczyni statuetek na festiwalach TOPtrendyLato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal. Poza działalnością muzyczną była uczestniczką lub trenerką w kilku programach rozrywkowych oraz wzięła udział w trzech dużych kampaniach reklamowych.

KęKę, również KędziorKikiMr KękęKęKi, właśc. Piotr Dominik Siara (ur. 15 września 1983 w Radomiu) – polski raper. Swoją karierę rozpoczął w radomskim podziemiu w 2001 roku. Od 2013 roku związany z wytwórnią Prosto, w której wydał krążki Takie rzeczy (2013) oraz Nowe rzeczy (2015). Obie płyty okazały się ogromnym sukcesem[4] sprzedażowym, pierwszy krążek otrzymał certyfikat platynowej płyty, kolejny potrójną platynę[6]. Powołał do życia własną wytwórnię, w której w 2016 roku wydał swój trzeci album pt. Trzecie Rzeczy. Tytuł bardzo szybko przypadł do gustu fanom i niedługo po premierze uzyskał status podwójnej platyny.

Papa D (dawniej Papa Dance, Papa Dance New Sound oraz Papa Dock) – polska grupa synthpopowa, powstała w 1984 r. z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego.

Obecny skład zespołu
Paweł Stasiak – wokal (1985–1990, od 2001), chórki (1984–1985)
Waldemar Kuleczka – gitara basowa, wokal pomocniczy (1986–1990, od 2001)
Jacek Szewczyk – gitara (1986–1989, od 2001)
Dariusz Piskorz – perkusja (od 2001)
Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe (2001–2009, od 2018)

Papa Dance - największe przeboje
4:14. Papa Dance - Naj Story. MTJ Wytwórnia Muzyczna.
4:52. Papa Dance - Nietykalni. ...
3:41. Papa Dance - Maxi Singiel. ...
3:41. Papa Dance - Kamikadze wróć! ...
3:48. Papa Dance - O-la-la. ...
4:19. Papa Dance - Ona była inna. ...
7:04. Papa Dance - Nasz Disneyland (remix) ...
4:20. Papa Dance - Pocztówka z wakacji.


An Dreo e Karina to wyjątkowy duet wykonujący na żywo
największe przeboje włoskiego duetu Al Bano & Romina Power 

Felicita / Ci Sara / Volare / Sharazan / Liberta / Tu Soltanto Tu /
Ti amo / Arrivederci a Bahia / Domani, Domani ...

duet koncertował z największymi gwiazdami polskiej i światowej sceny muzycznej

zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą m.in. USA, Malta, Niemcy, Czechy, Słowacja

zdobył główną nagrodę na Europejskim Festiwalu Coverów

zagrał koncert z 50-cio osobową Orkiestrą Symfoniczną na Festiwalu Kultury Włoskiej

nagrał trzy płyty z największymi przebojami Al Bano & Romina Power

gościł w różnych programów telewizyjnych i muzycznych

Koncerty AN DREO e KARINA to gwarancja:

bardzo dobrej jakości muzycznej i wizualnej
• przekazu pozytywnej i radosnej energii
• rewelacyjnego kontaktu i zabawy z publicznością

GRAPH!TE - pop-rock

Kilka słów o nas?

Jesteśmy grupą przyjaciół, dla każdego z nas muzyka to pasja, więc chęć jej tworzenia była tylko kwestią czasu.

Swoją wspólną działalność rozpoczynaliśmy od małych kameralnych imprez, gdzie graliśmy własne aranżacje lubianych przez nas utworów. W zaciszu własnego studia marzyliśmy o własnych utworach, które krótko po tym zaczęliśmy tworzyć- bo przecież marzenia warto spełniać.

I tak w 2013 roku zaprezentowaliśmy publiczności NASZ pierwszy utwór „To nie sen”. Został on doskonale odebrany co zadziałało na nas bardzo motywująco. Cóż mieliśmy zrobić jak nie wrócić do studia by tworzyć kolejne utwory.

Proces tworzenia to czas kiedy każdy z nas daje cząstkę siebie, wspólnie dążymy do idealnego brzmienia.

Jaką muzykę gramy?

Nasze kompozycje są energetyczne, żywiołowe czasem melancholijne, więc wpisujemy się w style takie jak pop, funky, rock czy disco. Podczas naszych koncertów można wciąż usłyszeć aranżacje przebojów z lat 80.

Jeśli o koncertach mowa to nie tylko sprawia nam frajdę samo granie, ale również atmosfera, to że publiczność śpiewa razem z nami. Piękne jest to, że nasze utwory powodują że nasi odbiorcy wzruszają się, nawet utożsamiają się z tekstami naszych kompozycji.

Plany na przyszłość?

Nie boimy się wciąż marzyć- raz udowodniliśmy że było warto. Zaczynamy pracę nad mini albumem, który mamy nadzieję wkrótce się ukaże. Wiemy jak ważne dzisiaj są social media dlatego na nie też bardziej się otwieramy. Ale wciąż przede wszystkim pragniemy tworzyć i grać dla Państwa.

 

Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.