Centrum Kultury w Sycowie

6. Memoriał Szachowy im. Ryszarda Rośka

Burmistrz Miasta i Gminy Syców, Dyrektor Centrum Kultury w Sycowie, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie oraz UKS "Szach-Mat" zapraszają wszystkich chętnych na 6. Memoriał Szachowy im. Ryszarda Rośka. Zawody odbędą się w 15 marca 2020 r. o godzinie 10:00.

6. Memoriał Szachowy im. Ryszarda Rośka

Dlaczego warto grać w szachy?

Szachy wbrew pozorom i obiegowym opiniom zawierają wiele elementów wychowawczych. Uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Młody adept „królewskiej gry" staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą. Szachy uczą go pokory gdyż wie, że nie wszystkie jego decyzje są słuszne (w myśl powiedzenia, że nie ma na świecie szachisty który wygrałby wszystkie swoje partie). Dzięki temu obiektywizmowi wzrasta szacunek do przeciwnika i samego siebie, każdy szachista wyznaje w życiu zasadę „fair play". Wykształcone w ten sposób cechy umysłu i charakteru objawiają się nie tylko przy szachownicy. Objawia się to umiejętnością koncentracji nad zagadnieniem, łatwością zapamiętania szczegółów czy szybkością w dotarciu do prawidłowego rozwiązania problemu. Widzimy więc, że szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w nasze światłe umysły.

 

Specjaliści uważają, że szachy:

1. wyrabiają umiejętność osiągania wyznaczonych celów

2. rozwijają umiejętność nauki na własnych błędach

3. uczą strategicznego myślenia

4. uczą radzić sobie z niepowodzeniami

5. rozwijają zdolności matematyczne i umiejętność czytania ze zrozumieniem

 
Dacie namówić się na partyjkę szachów?!

Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.