Centrum Kultury w Sycowie

Dni Sycowa 2018

Dni Miasta to jedna z najważniejszych imprez kulturalnych integrujących mieszkańców gminy Syców i regionu. Każdego roku w przedsięwzięciu tym biorą udział tysiące uczestników. Dni Sycowa odbędą się 19-20 maja 2018 r. na stadionie miejskim. Wydarzenie uświetnią swą obecnością zespoły: BEDNAREK, IRA i AFTER PARTY . Oprócz aspektu rozrywkowego przedsięwzięcie to będzie okazją do zaprezentowania lokalnych twórców, stworzy doskonałe warunki do zabawy i miłego spędzenia całego weekendu.

Dni Sycowa 2018

Śmiało można powiedzieć, że to będzie prawdziwa seria atrakcyjnych imprez, nie tylko dla miejscowych ale również dla krajowych i zagranicznych turystów. Organizatorem jest Centrum Kultury w Sycowie. Strategicznym sponsorem wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Oprócz koncertów plenerowych, które odbędą się na stadionie miejskim w Sycowie nie zabraknie imprez towarzyszących. Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy MiG Syców oraz przyjezdni będą mieli okazję uczestniczyć w: XI MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM FESTIWALU PIEŚNI I TAŃCA „RAZ NA LUDOWO”  (17.05.2018, godz.: 17.00, Dom Kultury w Sycowie), Nocy Muzeum ( 18.05.2018, godz. 19:00, Muzeum Regionalne w Sycowie), XII BIEGI PRZEŁAJOWE DZIECI I MŁODZIEŻY organizowane przez UKS Jedynka, Szkołę Podstawową nr 3 w Sycowie oraz GSZS Syców  (17.05.2018, godz. 10:00, Park Miejski). Kolejne sportowe wydarzenia w ramach Dni Sycowa organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie: 10. SYCOWSKA STRZAŁA- ROZGRYWKI ŁUCZNIKÓW (19.05.2018, Park Miejski), 5. GRAND PRIX TENISA STOŁOWEGO RUNDA 2. (20.05.2018, godz. 10:00, hala sportowa MOSIR).

Prawdziwe apogeum dobrej zabawy nastąpi 19 i 20 maja na stadionie miejskim w Sycowie, gdzie pojawi się duża scena, z której do zebranej publiczności wystąpią znamienite lokalne zespoły oraz gwiazdy polskiej estrady. Sobotnie popołudnie z sycowską rozrywką to pokaz umiejętności tanecznych i wokalnych sekcji działających w tutejszym Domu Kultury. Następnym sycowskim akcentem będzie koncert zespołu THE EVENT BAND. Zaplanowano również koncerty gigantów: z rokowej sceny! Zespół IRA, który jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu oraz łagodne wpadające w ucho ballady rockowe, zaprezentuje swoje najbardziej znane i lubiane przeboje. Zaraz po występie gwiazdy wieczoru na scenie pojawi się AFTER PARTY: zespół muzyczny wykonujący muzykę z gatunku disco polo, folk, muzyka biesiadna, techno, elektroniczna muzyka taneczna. Materiały wideo grupy After Party w serwisie YouTube do tej pory obejrzało blisko 300 milionów widzów! Na zakończenie sobotniego Dnia Sycowa usłyszymy muzykę graną przez DJ.


Niedziela w Sycowie to kolejne estradowe emocje. Na sam początek popołudniowego spotkania na stadionie miejskim blok artystyczny placówek oświatowych z Gminy Syców oraz Państwowej Szkoły Muzycznej. Jak co roku nie zabraknie występów uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycowie oraz zespołów Sycowiacy i Zawadiacy. Następnie w programie niedzielnego Dnia Sycowa kolejne koncerty: grupy NOCNY SUPERSAM i gwiazdy wieczoru: Kamila Bednarka z zespołem. Ten młody wokalista znany jest ze swojej charyzmy. Jego koncerty to zwykle okazja, by naładować akumulatory pozytywną energią. Niedziela na stadionie to również emocje związane z finałem loterii „Sycowianie dla Kultury”.

Cieszy fakt, że oprócz wrażeń artystycznych nie zabraknie również szerokiej oferty gastronomicznej oraz atrakcji wesołego miasteczka, które zawsze ma ogromną rzeszę miłośników. Wierzymy, że miłośnicy dobrej zabawy w ten konkretny weekend wybiorą się właśnie do Sycowa.

Plakat projektu Mariusza Maka i Łukasza Krogulewskiego/ Ambra Productions możecie pobrać tutaj: 


Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.