Centrum Kultury w Sycowie

Aktywni w ... BIBLIOTECE

11 marca w Stradomi W. odbyło się pasowanie na czytelnika. Jednak, żeby zasłużyć na miano przyjaciela książek dzieci musiały wykazać się wieloma umiejętnościami. Pomagaliśmy odnaleźć zagubionym postaciom drogę do swoich bajek.   Za prawidłowo wykonane zadanie Czerwony Kapturek, Kopciuszek oraz Jaś i Małgosia pozostali z nami. To dzięki nim dzieci, które zasnęły na polecenie złej królowej, obudziły się za pomocą czarodziejskiej mocy Kopciuszka.

Aktywni w ... BIBLIOTECE Przez wszystkie zagadnienia o bibliotece i o książkach poprowadził nas  żółw Franklin, który bardzo chętnie korzysta z biblioteki. Dzieci szybko zapamiętały jak rozpoznać książki z biblioteki.  Historia zapominalskiego Franklina pokazała jak  samodzielnie wypożyczać i jak należy dbać o książki.  Kolejne zadanie polegało na samodzielnym wykonaniu żółwia z różnej wielkości kół. Z tym zadaniem też nie było problemu.  Zgodnie z obietnicą po wykonaniu zadań, dzieci złożyły przysięgę o szanowaniu książek i otrzymały certyfikat PRZYJACIELA KSIĄŻEK. 

Na koniec obejrzeliśmy film : Franklin i książka z biblioteki”, częstując się słodkimi upominkami z koszyczka Czerwonego Kapturka. 
__________________

Co można robić w bibliotece?

W bibliotece można wypożyczać książki - taka odpowiedź jest najbardziej oczywista. 

Jednak jak się okazuje można jeszcze ... bawić się, grać na komputerze, zakochać się, pokłócić się, uśmiechać się, zaprzyjaźnić, poznać kolegów, układać puzzle, ukraść komuś serce, śpiewać, czarować, kolorować….a nawet odrabiać zadania domowe.  Takich odpowiedzi  
udzieliły osoby odwiedzające bibliotekę w Stradomi przynajmniej raz w tygodniu. 
Oprócz czasu wolnego uczniowie spędzają w bibliotece każdą przerwa między lekcjami . Największą popularnością cieszą się książki o zwierzętach i  zjawiskach nadprzyrodzonych. Oczywiście podczas otwarcia biblioteki udostępniany jest komputer. Oprócz gier uczniowie wspólnie oglądają bajki i filmy przyrodnicze. Nikomu nie przeszkadza czytanie na dywanie czy oglądanie na dywanie, bo nie ważne jest jak ale z kim spędzamy miło czas.

Tytuł: Aktywni-w-Bibliotece


Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.