Centrum Kultury w Sycowie

Uniwersytet Dziecięcy w Muzeum Regionalnym w Sycowie

17.11.2017 Uniwersytet Dziecięcy w Muzeum Regionalnym w Sycowie

Od marca bieżącego roku Muzeum Regionalne w Sycowie realizuje program spotkań z dziećmi z klas I-III Szkoły Postawowej nr 1 im. III Tysiąclecia oraz z Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w ramach Unwersytetu Dziecięcego . Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, na pierwszym spotkaniu każde dziecko otrzymało imienny Indeks Małego Muzealnika, który uzupełnia wklejając materiały z każdej lekcji.
 
Zajęcia odbywają się od marca do grudnia 2014 roku z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej. Poczas spotkań dzieci zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z archeologią, historią, sztuką,etnografią i kulturą. Część zajęć poświęcona jest również historii miasta. Spotkania mają formę interaktywną, wzbogacone są przezentacjami mulimedialnymi.

Podczas ostatnich przedwakacyjnych spotkań Uniwersytetu Dziecięcego, które odbywały się w Muzeum Regionalnym w Sycowie młodzi studenci odwiedzili wieżę dzwonnicy kościoła pw. Apostołów Piotra i Pawła.  Dzięki uprzejmości Pana Józefa Pomnego uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. III Tysiąclecia mogli poznać historię budynku oraz wejść na szczyt wieży. 

Efektem tego spotkania są prace plastyczne, które prezentują budynek wieży. Te niezwykłe dzieła młodych studentów zostały przekazane Stowarzyszeniu "Rodzina Kolpinga" w Sycowie, które planuje nagrodzić najlepsze prace oraz zrobić z nich wystawę dla zwiedzających najwyższy budynek w naszym mieście. Zwycięzców naszego konkursów poznamy na początku roku szkolnego i kolejnego semestru Uniwersytetu Dziecięcego w Muzeum Regionalnym w Sycowie.  Jak wygląda wieża widziana oczyma pierwszoklasistów… 

Tytuł: Lekcja muzealna 02.10.2013Tytuł: Rozne-oblicza-sycowskiej-wiezy

Wróć do listy wiadomości

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.