Centrum Kultury w Sycowie

Uniwersytet Dziecięcy w Muzeum

W Muzeum Regionalnym w Sycowie wznowiono spotkania z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. Uczniowie szkół uczestnicząc w lekcjach Uniwersytetu Dziecięcego mają okazję poznać historię, zabytki, zwyczaje i fakty związane z Sycowem i okolicami. Nadrzędnym celem zajęć jest rozwijanie lokalnego patriotyzmu w młodych obywatelach naszej gminy.

Uniwersytet Dziecięcy w Muzeum
Na ostatnim spotkaniu dzieci poznały legendy i historie związane z Sycowem i okolicami. Uczestnicy poznali historie sycowskich lwów oraz lubianej przez mieszkańców naszego regionu księżnej Franciszki Biron.

Młodzi studenci na pierwszych spotkaniach mieli okazję zobaczyć odnowione pomieszczenia naszego muzeum. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się pomieszczenie izby Regionalnej, gdzie wszystkie eksponaty zostały ustawione tematycznie. Ciekawsi uczniowie próbowali, często ze skutkiem, odgadywać przeznaczenie znajdujących się tam rzeczy. Chętne placówki oświatowe serdecznie zapraszamy do zapoznania się z miejscem i eksponatami Muzeum Regionalnego w Sycowie. Wróć do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.