Centrum Kultury w Sycowie

Św. Patryk pojawił się w Sycowie

Wulkan energii i pozytywnych wibracji - tak w skrócie opisać można wydarzenie, które odbyło się 10 marca. Po raz pierwszy muzyka celtycka, irlandzka  zagościła w życiu kulturalnym Sycowa. Wszystko za sprawą wyjątkowego Dnia Kobiet w Domu Kultury. W tym roku postawiono na muzykę związaną z zieloną wyspą oraz św. Patrykiem. Pokłady energetycznej i czasami melancholijnej muzyki połączonej z urokliwym irlandzkim baletem i prezentacjami multimedialnymi przełożyły się na zadowolenie publiczności, która skorzystała z zaproszenia.

Św. Patryk pojawił się w Sycowie

Ponad dwugodzinny multimedialny spektakl pełen muzyki i tańca, łączący w sobie elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii, delikatne tańce w baletkach wraz z energetycznym stepem irlandzkim stały się hitem niedzielnego popołudnia. Specjalnie dla wszystkich kobiet, ale nie tylko, św. Patryk w czarującej odsłonie pojawił się 10 marca o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Sycowie.

Gośćmi sycowskiego Domu Kultury byli artyści związani z projektem EACHTRA. Spektakl multimedialny składający się z muzyki, tańca, animacji i narracji to projekt sceniczny, który jest owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs, zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien oraz Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka.

Istotne w całym przedsięwzięciu było zadowolenie publiczności. Spontaniczne reakcje obecnych ludzi, brawa oraz żywiołowe reagowanie na twórczość artystów dodawała energii i satysfakcji występującym. Przełożyło się to również na dodatkowe bisowanie. 

Tytuł: Św.-Patryk-w-Sycowie

Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.