Centrum Kultury w Sycowie

Sukces na międzynarodowej imprezie!

Syców w kolejnej edycji 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Aleksandra Ulkowska i jej młodsza koleżanka z ASSOL spisały się ŚPIEWAJĄCO! W dniach 28.02 – 3.03.2019 odbywały się kwalifikacje tego prestiżowego wydarzenia. Wśród zwycięzców jest również podopieczna Domu Kultury w Sycowie. Jest nią Milena Dyla!

Sukces na międzynarodowej imprezie! W przesłuchaniach na żywo wzięło udział 422 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Pięknie i skutecznie zaśpiewała młoda wokalistka Milena Dyla – podopieczna Jewgienija Andruszczak opiekuna grupy wokalnej ASSOL. W tej kategorii do finału wyłoniono 19 wokalistów spośród 105 uczestników z całej Polski! Dziewczynka zaśpiewała piosenkę: „Nie zadzieraj nosa” z repertuaru Seweryna Krajewskiego i Marka Gaszyńskiego ( Czerwone Gitary). Jury w składzie: przewodniczący Jerzy Petersburski, członkowie: Beata Przybyłek, Wojciech Myrczek, Paweł Zielak, Małgorzata Kazuś bardzo wysoko ocenili występ Milenki i zakwalifikowali młodą wokalistkę do udziału w FINALE, który odbędzie się na początku czerwca br. Wtedy też wyłonieni uczestnicy z m.in. Gdyni, Warszawy, Elbląga, Częstochowy, Wrocławia zaprezentują swoje umiejętności wokalne przy akompaniamencie Konin Band Orchestra.
Aleksandrze Ulkowskiej kolejnej utalentowanej wokalistce, pomimo bardzo udanego występu, niestety nie udało się dostać do kolejnego etapu. Wierzymy, że w kolejnej edycji będzie inaczej.

Posłuchajcie rozmowy z Jewgienijem Andruszczakiem, instruktorem grupy wokalnej ASSOL:
Tytuł: Finał 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie z wokalistką ASSOL


W małym skrócie i podsumowaniu:
Milena Dyla kontynuuje swoją obecność w festiwalach tej prestiżowej, jednej z najważniejszych tego typu w Polsce, imprez. W Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie wystąpiła już dwukrotnie, jest kontynuatorką dobrej passy swoich starszych koleżanek z ASSOL: Emilii Nikiel i Alicji Dąbrowskiej (dziewczyny aż 4 raz prezentowały Syców i Centrum Kultury w Sycowie na koncertach galowych tego międzynarodowego wydarzenia w Koninie)

Milenko i Olu serdecznie gratulujemy!!!
Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.