Centrum Kultury w Sycowie

Setki Mikołajów na sycowskim rynku

11. Zlot Mikołajów przeszedł właśnie do historii. Impreza, która odbyła się w pierwszy weekend grudnia na sycowskim Rynku, zebrała setki artystów i jeszcze większą liczbę publiczności. Zamknięty dla ruchu samochodowego plac Wolności przypominał o zbliżających się świętach nie tylko z racji ustawionej w centrum miasta dekoracji

Setki Mikołajów na sycowskim rynku

Tegoroczna edycja była wyjątkowa! Uczestnicy mieli okazję zobaczyć bogaty program artystyczny przygotowany przez sycowskie placówki oświatowe oraz organizacje działające w naszej gminie. Wśród atrakcji nie zabrakło KRAINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA – miejsca na animację i zabawę dla każdego dziecka, bogatych świątecznych kramów organizowanych przez placówki oświatowe oraz osoby prywatne, firmy i  stowarzyszenia. W namiotach Centrum Kultury w Sycowie publiczność miała okazję wpisać się do długiego rulonu życzeń „Sycowianie życzą na święta…”. Sama rejestracja Mikołajów przez dwa dni imprezy zebrała około 453 osób, które ubrane były w mikołajowe akcenty. Spośród wszystkich zarejestrowanych setka osób otrzymała prezenty, niespodzianki przygotowane dla aktywnych mikołajów. Wśród nagród nie zabrakło takich gadżetów jak: przybory szkolne, lalki, misie, puzzle, kubki, słodycze czy inne zabawki. Finał losowania zorganizowany w niedzielny wieczór wyłonił zwycięzców do których powędrowały nagrody główne. 

Tegoroczny zlot odbył się również z udziałem WESOŁEGO POLICYJNEGO BUSA. Policjantki: Aleksandra, Karolina i Marta wręczały dzieciakom liczne niespodzianki, odblaski, kamizelki.  Nasze panie policjantki odpowiedzialne były również za losowanie zwycięzców w mikołajowej loterii.

Ci, którym było zimno podczas dwudniowej imprezy, mogli udać się do ciepłego Muzeum Regionalnego w Sycowie, gdzie w najlepsze zagościła już świąteczna aura. Wszystko dzięki wystawie szopek i innych prac plastycznych poświęconych świętom Bożego Narodzenia. Łącznie w murach muzeum można zobaczyć około 60 szopek oraz 80 prac plastycznych. Wśród wszystkich świątecznych eksponatów znajdują się również zwycięskie szopki, których autorzy zostali nagrodzeni w pierwszym dniu 11. Zlotu Mikołajów przez burmistrza Sławomira Kapicę, dyrektor Centrum Kultury w Sycowie Paulinę Syposz – Ciemny oraz kierownik Muzeum Regionalnego Agnieszkę Kuświk – Jasień.

To piękne wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie wsparcie sponsorów oraz pomocy przy organizacji Placu Wolności w Sycowie. Serdecznie dziękujemy: strażakom OSP Syców oraz wszystkim darczyńcom. Kolejne podziękowania kierujemy do Łukasza Krogulewskiego ( za fotorelację) oraz paniom policjantkom za uczestnictwo i zapewnienie atrakcji podczas sobotniego spotkania.

Partnerem medialnym Jubileuszowego Zlotu Mikołajów w Sycowie była Gazeta Sycowska.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Wszystkim biorącym udział w konkursie szopki bożonarodzeniowe, kartki świąteczne zorganizowanym przez Centrum Kultury- Muzeum Regionalne serdecznie dziękujemy. Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców, pozostałe prace zostały wyróżnione. Wystawę będzie można oglądać już w najbliższą sobotę podczas 11 Zlotu Mikołajów od godziny 14:00. Zwycięzcom zostaną wręczone nagrody na scenie między godziną 15:00 a 16:00.
ZWYCIĘZCY:
PRZEDSZKOLA
I MIEJSCE KATEGORIA SZOPKI MATUSZEWSKI ANTONI PP NR 1
II MIEJSCE KATEGORIA SZOPKI WERONIKA CISOWSKA PS
KLASYI-III
I MIEJSCE KATEGORIA SZOPK BADOWSKI SZYMONI SP NR 3
II MIEJSCE W KATEGORII SZOPKI MUSIAŁ RÓŻA SZKOŁA PODSTAWOWA DROŁTOWICE
KLASY IV-VI
I MIEJSCE KATEGORIA SZOPKI MATEUSZ I ŁUKASZ PUDŁOWSCY SP NR 2
II MIEJSCE W KATEGORII SZOPKI KUKUCZKA KACPER SP STRADOMIA
PRZEDSZKOLA
I MIEJSCE KATEGORIA KARTKI MICHALINA ŁUGOWSKA PP NR 1
II MIEJSCE KATEGORIA KARTKI MARYSIA POTARZYCKA PS
KLASYI-III
I MIEJSCE KATEGORIA KARTKI MAJA STRUG SP STRADOMIA
II MIEJSCE W KATEGORII KARTKI ZOFIA BIAŁEK SP STRADOMIA
KLASY IV-VII
I MIEJSCE KATEGORIA KARTKI IGOR ŻARECKI SP DROŁTOWICE
II MIEJSCE W KATEGORII KARTKI IGOR KAPICA SP STRADOMIA
Tytuł: Zlot Mikołajów 2017


Wróć do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.