Centrum Kultury w Sycowie

Kolejne Dni Sycowa za nami!

Kolejna edycja Dni Sycowa już za nami. Podobnie jak w minionych latach zebrani mogli liczyć na szereg atrakcji, które sprawiły, że spędzony czas na stadionie miejskim w Sycowie należał do udanych. Dni Sycowa 2019 odbyły się 18 i 19 maja, same imprezy towarzyszące plenerowej zabawie rozpoczęły się już 10 maja od wydarzenia zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Sycowie.

Kolejne Dni Sycowa za nami!

Miłośnicy dobrej lektury mogli spotkać się z autorem książki „Na Wołyniu skończył się świat”. Pan Artur Marino obecnym na spotkaniu zdradził wiele wartościowych informacji związanych z pisaniem oraz z tematyką historyczną, którą porusza w swoich publikacjach.

Kolejnym obleganym przez zaproszonych gości i mieszkańców Miasta i Gminy Syców wydarzeniem było: XII Międzyprzedszkolny Festiwal Pieśni i Tańca „Raz na ludowo” pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Syców Dariusza Maniaka. Organizatorem programu artystycznego, które odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury w Sycowie, było Publiczne Przedszkole nr 2 Misia Uszatka. A obecne na scenie dzieci prezentowały program podejmujący tematykę ludową. Nie zabrakło pięknych układów tanecznych, kolorowych ludowych strojów, muzyki i śpiewu związanego z tematyką festiwalu.

Czwartek 16 maja należał w Sycowie do sportowców. Spora grupa dzieci i młodzieży wzięła tego dnia udział w XIII Biegach Przełajowych. Organizatorem sportowych emocji była Szkoła Podstawowa nr 3, UKS Jedynka oraz GSZS.

W piątek 17 maja dzieci w wieku 7- 15 lat, które zapisały się na spotkanie w Muzeum Regionalnym w Sycowie, uczestniczyły w kolejnej akcji „Nocy Muzeów”. W murach tej placówki dzieci poprzez zabawę oraz prace plastyczne i zręcznościowe pogłębiały swoją wiedzę dotyczącą historii miasta. Tegoroczna edycja wydarzenia nosiła nazwę „Opowiem Ci o…”.

W sobotnie popołudnie 18 maja o godzinie 15:00 rozpoczęły się plenerowe Dni Sycowa 2019! Na zlokalizowanej na stadionie miejskim scenie mogli zaprezentować się młodzi i zdolni mieszkańcy Miasta i Gminy Syców. Program artystyczny rozpoczęły Cheerliderki Akademii Piłkarskiej Oleśnica odział Syców. Ubrane w jednakowe stroje dziewczynki pokazały, że tańcem również można świetnie dopingować. Braw nie było końca. Następnie na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne Domu Kultury w Sycowie: Iskierki, Koliberki, Flash, Mentali Normal, Enter. Pięknie ubrane dzieci i młodzież wprowadziły taneczny dynamizm i prawdziwe show. Młodzież pokazała swoje taneczne umiejętności, które przez cały rok szkoli pod opieką artystyczną Pani Małgorzaty Bednarskiej. Pięknym przejściem z tańca do wokalnych umiejętności sycowian była zaśpiewana przez Monikę Lewandowską i zatańczona przez grupę taneczną Enter piosenka z repertuaru Whitney Houston „I wanna dance with somebody”. Następnie na scenie zaprezentowały się: Lena Kolińska, Milena Dyla, Aleksandra Ulkowska, Natalia Świerczyńska, Patrycja i Weronika Maraszek, Julianna Wójcik, Galina Ganiszewska, Agnieszka Perużyńska, Kinga Mielcarek. Wokalistki grupy wokalnej ASSOL Domu Kultury w Sycowie udowodniły, że śpiewają na wysokim, ogólnopolskim poziomie. Grupa wokalna Assol pojawiła się również kolejnego dnia wspólnego świętowania w Sycowie. O program wokalny swoich podopiecznych zadbał instruktor Pan Jewgienij Andruszczak.

Po występach dzieci i młodzieży na scenie pojawiły się znane i lubiane zespoły z Sycowa! Pierwszą gwiazdą był zespół K do N, który swoim urokliwym graniem wabił publiczność w okolicę sceny. Zespół zagrał mieszankę różnych stylów około muzyki rockowej. Pojawia się twórczość własna zespołu z niebanalnymi tekstami autorstwa wokalistki - Patrycji Grabczak.  Następnie zaprezentował się zespół, który jeszcze bardziej podgrzał rozrywkową atmosferę obecnych na stadionie miejskim. Zespól The Event Band przez dobrą godzinę serwował znane i lubiane hity, które dobrze znamy. Tak przygotowana publiczność była już o godzinie 20:00 gotowa do koncertu Gwiazdy Wieczoru Małgorzaty Ostrowskiej z zespołem. Prawie dwugodzinny koncert był świetną zabawową dla każdego obecnego, a i sama „Szklana Pogoda” niosła się w najdalsze regiony Sycowa.

Fala dobrej zabawy nie zakończyła się koncertem gwiazdy wieczoru. Na deser organizatorzy zaserwowali zespół Daj To Głośniej. Połączenie kilku gatunków muzyki tanecznej i rozrywkowej sprawiło, że wszyscy bawili się doskonale!. Zespół prezentował własne utwory, ale nie zabrakło także dobrze znanych hitów. Co ciekawe, koncert był również okazją do nakręcenia wideoklipu oraz premiery piosenki „Mama ostrzegała”! Zwieńczeniem sobotniego spotkania była zabawa z DJ! Tłum szalał przy przebojach takich jak: Jessica, Jesteś Szalona czy A Wszystko to, bo ciebie kocham.

Niedzielne popołudnie na stadionie miejskim rozpoczęło się od występu Romualda Górki z Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach z filią w Sycowie. Profesjonalne wykonanie utworów  „Świecie nasz”, „Tylko bądź” sprawiło, że Romek zebrał salwę braw. Następne brawa powędrowały do wokalistek ASSOL. Niedzielne spotkanie to również z zespołami Zawadiacy i Sycowiacy. To ludowa nuta i pięknie zaprezentowani na scenie artyści sprawili, że publiczność ucieszyło spotkanie z ludowością, pieśniami, piosnkami z tych regionów. 

Prawdziwą sycowską gwiazdą tego dnia okazał się zespół GRAPHITE! Zespół, który tworzy grupa pięciu przyjaciół, połączyła wspólna pasja do grania, w szczególności do tworzenia własnej muzyki.  Ta wspólna wieloletnia pasja sprawiła, że na sycowskiej scenie zabrzmieli profesjonalnie i ucieszyli przybyłą publiczność. Świetna sekcja instrumentalna oraz wokal Renaty Potomskiej był niezapomnianą chwilą dla wszystkich obecnych.

Gwiazdą niedzielnego Dnia Sycowa 2019 była Natalia Szroeder! Ta młoda dwudziestoczteroletnia wokalista udowodniła moc głosu, jaki w niej drzemie! Świetny kontakt z publicznością, znane i lubiane hity artystki sprawiły, że każdy na stadionie został do samego końca, aby świetnie się bawić.

 Stadion miejski w Sycowie na czas święta naszego miasta był miejscem wielu atrakcji dodatkowych. Na obecną publiczność czekały: stoiska gastronomiczne, wesołe miasteczko, animacje dla dzieci, profesjonalne doradztwo partnerów sponsorskich. Ważnym akcentem była również loteria „Sycowianie dla kultury”. W finale tej zabawy można było wygrać: telefon komórkowy  (fundator: TORPED  Łukasz  Schönfelder),  4x vouchery na katering dietetyczny (fundator: Good food Miłosz Adamski), samochód z pełnym bakiem na weekend (fundator: Renault Nawrot Długołęka).


Czas na podziękowania, a dziękujemy słowami Dyrektor Centrum Kultury w Sycowie Pauliny Syposz – Ciemny:

 

Syców kulturą stoi ;-) … w Sycowie kultura się liczy!

Składam serdecznie podziękowania dla wszystkich życzliwych osób, które przyczyniły się do tegorocznego pleneru Dni Sycowa 2019!

Dziękujemy wszystkim tancerzom, wokalistom CK oraz ich rodzicom za zaufanie i wieloletnią obecność i wspólną pracę nad rozwojem artystycznym swoich pociech. W naszych murach z Naszymi instruktorami: Małgorzatą Bednarską i Jewgienijem Andruszczakiem dzieci i młodzież szkolą swoje umiejętności codziennie … i to można było zobaczyć podczas Dni Sycowa 2019. Dzięki Wam wszystkim powstał piękny program.

Dziękuje lokalnym zespołom: The Event Band, K do N, Daj to Głośniej, Graphite, za wsparcie, przyjęcie zaproszenia i wspólną pracę. Wasze występy na długo zapadną w pamięci zebranej publiczności na stadionie miejskim! Pamiętajcie, że drzwi naszych jednostek są zawsze dla Was otwarte.

To już wieloletnia tradycja, że Dni Sycowa odbywają się z udziałem Warsztatów Terapii Zajęciowej, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek. Cieszę się, że wspólnie z nami tworzycie kulturę i odważnie ją prezentujecie dla szerszej publiczności. Nowymi partnerami są Cheerleaderki z Akademii Piłkarskiej Oleśnica odział Syców – podopiecznym oraz opiekunom gratulujemy udanego występu.

Dziękuje Rock House: Ewelinie Kłodnickiej, Maciejowi Durczakowi za kolejny udany projekt, Naszym Artystkom za piękne koncerty. Małgorzata Ostrowska oraz Natalia Szroeder dzięki swoim koncertom zagościły w sercach sycowian.

Podziękowania dla SGK, STBS, MOSiR , Pogoń Syców, ZHP za współpracę, wyrozumiałość i użyczenie swoich pomieszczeń. Dzięki Wam udaje się wspólnie stworzyć święto naszego miasta.

Dziękujemy wieloletnim partnerom w działaniu za profesjonalizm i wsparcie: AROMA STONE, NAWROT DŁUGOŁEKA, EDIAL, BANK SPÓŁDZIELCZY NAMYSŁÓW, TORPED, AGRO – EFEKT, SILEZJAN, OSP MiG SYCÓW, AMBRA.

Dziękujemy nowym partnerom: OVB Marcin Kędzierski,Toyota, Good food za współprace i wsparcie. Dziękujemy za towarzystwo oraz obsługę video – foto Mateuszowi Baranieckiemu!

Piękną tradycją stała się impreza towarzysząca RAZ NA LUDOWO organizowana przez Publiczne Przedszkole nr 2 Misia Uszatka. Gratuję świetnego programu artystycznego!

Loteria fantowa SYCOWIANIE DLA KULTURY nie obyłaby się gdyby nie nasi darczyńcy:

SPONSORZY  LOTERI  FANTOWEJ  2019

 1. Studio fryzur – Robert Rutkowski
 2. NOVUM – Jan Mycka
 3. Zakład Fotograficzny Ewa Majewska – Janczak
 4. Fryzjerstwo damsko-męskie Violetta Kurzawa
 5. Sklep KACPER Rafał Stróżyk
 6. Sklep Wielobranżowy Jarosław Fiołka
 7. P.U.H ALA &EWA Sklep Wielobranżowy Alicja Chojnacka
 8. Sklep Wielobranżowy EWA Ewa Szmacińska
 9. Amelia – Studio fryzjerskie
 10. ALFATIS - Krzysztof Zięba
 11. Sklep Multicook Sebastian Kowalski
 12. Expres – Bar Kamila Łokcewicz, Witold Godlewski
 13. Fryzjerstwo – Krzysztof Dukiewicz
 14. Firma Handlowa BEST Zofia Wysocka
 15. Usługi Oftalmiczne oraz sprzedaż artykułów przemysłowych Spółka Cywilna Justyna Roszak i Piotr Dembski
 16. Sklepy Wędkarsko-Zoologiczne JBA Mariusz Wankiewicz
 17. Firma Usługowo-Handlowa, SKLEP ROWEROWY Bogdan Barański
 18. Kwiaciarnia FREZJA Beata Nowińska
 19. Sklep Spożywczy CHATA POLSKA Maria i Jacek Noculak
 20. Kwiaciarnia Deco Flower Ewelina Kamińska
 21. Sklep Wielobranżowy Mirosława Kempa
 22. Kwiaciarnia GOSIA Małgorzata Wójcik
 23. MONIKA – Sklep obuwniczy – Monika Sternal
 24. Salon Bielizny Damsko-Męskiej AMAZONKA Zbigniew Jastrowicz
 25. P.P.H.U KOMTELKAS S.C. – sklep komputerowy
 26. KWIACIARNIA BASIA – Barbara Banachowicz
 27. WikSol Ewelina Solarz – Pizzeria ANGELO
 28. F.U.H WAMAR – Anna Kamraj
 29. Restauracja PARKOWA – Alan Nieduziak
 30. Sklep spożywczo – przemysłowy ABC PO SASIEDZKU Łukasz Kicol Zawada
 31. PIZZERIA VESUVIO Małgorzata Ziółkowska
 32. STUDIO FRYZUR „MW” Jarosław Wieczorek
 33. FABRYKA MOCY Klub Syców
 34. SALON KOSMETYCZNO – FRYZJERSKI „TWÓJ STYL” Monika Troska – Solarz
 35. Motopol – Syców. Auto części – Bartosz Trzeciak
 36. Studio Fryzur Joanna – Joanna Cegiełka
 37. Zakład Optyczny „PUNKT WIDZENIA”
 38. Twoja moda - Sklep wielobranżowy -  Sabina Płonka
 39. Sklep wielobranżowy „RITA”- Rita Zatoka
 40. Atelier MB – Magdalena Barbarewicz
 41. Sklep OFERTO
 42. Firma Handlowa - Alicja Sobczak
 43. „Natalii” – Sklep Wielobranżowy – Marcin Płonka
 44. Pracownia Złotnicza „Brylant” – Dariusz Gąsior
 45. MONEDERO – Wioleta Cholewa
 46. Fryzjerstwo – Robert Adamski
 47. Sklep Metalowy „GREL” – Elżbieta Grabowska
 48. Sklep Wielobranżowy – Beata Małys
 49. Gabinet Kosmetyczny – Karolina Łukawska
 50. Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej „ BELL’ART” –Barbara Białek
 51. Fryzjerstwo – Iwona Cabanek
 52. AMBRA – Serwis komputerowy
 53. Fryzjerstwo męskie - Ryszard Kacyna
 54. Zakład Usługowy Fryzjersko – Kosmetyczny – Marzena Gołdyn
 55. Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „BAJT” – Jacek Pisula
 56. Sklep Wielobranżowy „ZULKA” – Ewa Kasprzyszak-Findlik
 57. EXPORT-IMPORT – Anna Kubiczek-Kurzyńska
 58. STOWARZYSZENIE ŁUCZNICTWA
 59. TORPED – Łukasz Schönfelder
 60. P.P.H.U CHEMAL Zbigniew Stróżyk
 61. Sklep Drogeryjno-przemysłowy Elżbieta Wrzesień
 62. Bajkolandia Maja Syców
 63. Cukiernia Marcello – Tomasz Noczyński
 64. „Nemezis” - Salon Kosmetyczny
 65. Sklep Wielobranżowy „KUBUŚ” – Edyta Michalska
 66. PPHU Iwona Pierzchała
 67. Sklep Spożywczy - Janusz Więcławski
 68. MAYA BUTIK – Magdalena Małecka
 69. Auto – Kosmetyka FACH – Brat „Przybysz”
 70. Good Food Miłosz Adamski
 71. KAMARO – Myjnia Ręczna i Wulkanizacja – Mariusz Kłosek

Na koniec najważniejsze podziękowania dla pracowników Centrum Kultury za ogromne zaangażowanie, rzetelną ciężką pracę podczas imprez towarzyszących i przy samym plenerze. Moja praca bez Was nie miałaby najmniejszego sensu ;-).

Bądźcie z Nami AKTYWNI W KULTURZE !!!

 

Tytuł: Dni-Sycowa-2019

                                                                                                                             Dyrektor Centrum Kultury w SycowieWróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

 • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
 • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.