Centrum Kultury w Sycowie

Ferie z klockami LEGO

Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalne ferie zimowe w Centrum Kultury w Sycowie. Już teraz możemy zdradzić, że drugi tydzień ferii upłynie pod znakiem zabawy klockami LEGO. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-14 lat. Szczegóły na plakacie.

Ferie z klockami LEGO Badania naukowe, jeszcze z 2006 i 2008 roku, prowadzone w Wielkiej Brytanii, czy USA pokazują, że ukierunkowana zabawa klockami lego (szczególnie grupowa) wspiera rozwój funkcji poznawczych dziecka, pod względem umiejętności komunikacyjnych (werbalnych i niewerbalnych), kształtowania wspólnego pola uwagi, koncentracji, myślenia przyczynowo-skutkowego, twórczego oraz odtwórczego, uczy organizowania i planowania działania, ale też wzmacnia umiejętności społeczne, jak mówienie po kolei, wzajemne słuchanie, wyrażanie uczuć, różne sposoby komunikacji z innymi, rozwiązywanie problemów. 


Feriowicze będą uczyć się przedmiotów takich jak matematyka, nauka, technologia i inżynieria bardziej efektywnie, poprawiając i rozwijając swoje umiejętności XXI wieku, takie jak rozwiązywanie problemów, współpraca i komunikacja.
Wróć do listy aktualności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.