Centrum Kultury w Sycowie

Dni Sycowa 2019!

Dni Miasta to jedna z najważniejszych imprez kulturalnych integrujących mieszkańców gminy Syców i regionu. Każdego roku w przedsięwzięciu tym biorą udział tysiące uczestników. Dni Sycowa odbędą się 18-19 maja 2019 r. na stadionie miejskim. Wydarzenie uświetnią swą obecnością zespoły: Małgorzata Ostrowska, Natalia Szroeder, Zespół K do N, Graphite, Daj To Głośniej, The Event Band. Oprócz aspektu rozrywkowego przedsięwzięcie to będzie okazją do zaprezentowania lokalnych twórców.

Dni Sycowa 2019!

Nie zabraknie występów artystycznych przygotowanych przez placówki oświatowe MiG Syców, Warsztat Terapii Zajęciowej, sekcje wokalne i taneczne Domu Kultury w Sycowie. Wszystko to przełoży się na świetne warunki do zabawy i miłego spędzenia całego majowego weekendu.


Śmiało można powiedzieć, że to będzie prawdziwa seria atrakcyjnych imprez, nie tylko dla miejscowych ale również dla krajowych turystów. Organizatorem jest Centrum Kultury w Sycowie.

 

Małgorzata Ostrowska, polska wokalistka pop-rockowa, od początku lat 80. należy do najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki. Początkowo związana i odnosząca ogromne sukcesy z grupą Lombard, od 1999 roku nagrywająca jako solistka.

Małgorzata Ostrowska pochodzi ze Szczecinka. Śpiewać zaczynała jako nastolatka - wtedy udzielała się w big-bandzie Koliber przy szkole muzycznej w rodzinnym mieście. Później podjęła naukę w Studiu Sztuki Estradowej przy Estradzie Poznańskiej. Tam, razem z Wandą Kwietniewską, Grzegorzem Stróżniakiem i Andrzejem Sobolewskim, stworzyli grupę wokalną Vist, z której później wyewoluował zespół Lombard.

Od roku 1981 artystka współpracowała z Lombardem, który przez lata znajdował się w czołówce polskiej sceny rockowej. W tym okresie Małgorzata kilkakrotnie zdobyła tytuł "wokalistki roku", zagrała ponad 1100 koncertów (w Polsce i poza granicami kraju), nagrała 10 płyt. Album Lombardu "Śmierć dyskotece" uzyskał status złotej płyty i sprzedał się w nakładzie przekraczającym 400.000 egzemplarzy, co wedle obecnej klasyfikacji stanowi poczwórnie platynową płytę. Największe przeboje Lombardu z Małgorzatą Ostrowską to między innymi "Taniec pingwina na szkle", "Szklana pogoda", "Znowu radio", "Adriatyk, ocean gorący", "Stan gotowości", "Mam dość", "Gołębi puch". Jej charakterystyczny, drapieżny wizerunek stał się na wiele lat wizytówką Lombardu.

W roku 1999 Małgorzata Ostrowska ostatecznie pożegnała się z Lombardem i w marcu wydała pierwszą solowa płytę - "Alchemia". Pochodzący z tego krążka singiel "Lawa" w pierwszych tygodniach po premierze był najczęściej graną piosenką w naszym kraju.


Zaledwie nieco ponad rok później światło dzienne ujrzał drugi album wokalistki, zatytułowany "Przed świtem". Kolejne wydawnictwo Małgorzaty Ostrowskiej, dwupłytowy "Instynkt", ukazał się w grudniu 2001 roku. Album zawierał 16 przebojów z czasów współpracy Małgorzaty z grupą Lombard, a oprócz nich "Nie chcę, nie umiem" i dwa utwory premierowe.

 Natalia Szroeder. Mimo zaledwie dwudziestu trzech lat jej dotychczasowe sukcesy sprawiły, że uznawana jest za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia.

Wspierana przez rodzinę, która uwrażliwiła ją na sztukę, obdarzona słuchem absolutnym oraz talentem do gry na skrzypcach, Natalia szybko zaadaptowała się w kręgach artystycznych, poznając istotę muzyki z nowej perspektywy oraz otwierając się jednocześnie na jej zupełnie nowy wymiar.

Jej debiutancki singiel, „Jane”, został kaszubskim hitem lata, utrzymując się przez wiele tygodni na liście przebojów stacji telewizji Viva Polska. „Jane” pojawiła się również w 4fun.tv, a radio RMF FM gościło ją w czołówce Poplisty przez kilka tygodni.

Krótko po pierwszym solowym singlu ukazał się duet nagrany z Liberem, „Wszystkiego na raz”, który otworzył Natalii drzwi do prawdziwej kariery, ale przede wszystkim do najważniejszych festiwali muzycznych w kraju, w tym między innymi: Sopot Top Trendy, Sopot Top of the Top, Eska Music Awards, Lato Zet i Dwójki, Sabat Czarownic, Festiwal Piosenki Rosyjskiej.


W maju roku 2013 ukazał się kolejny singiel w wykonaniu Natalii i Libera, „Nie patrzę w dół”. Podobnie jak poprzedni utwór, przez długi czas był najczęściej granym utworem w Polsce. Drugi singiel Natalii- “Tęczowy”, który trafił do rozgłośni radiowych w całej Polsce, plasując się w czołówce list przebojów. Nie minęło kilka miesięcy, a światło dzienne ujrzał kolejny solowy utwór Natalii, „Nie pytaj jak”, którego współautorką tekstu była sama wokalistka.

W 2014 roku na rynku ukazał się następny singiel Natalii i Libera, „Teraz ty”, który stał się niekwestionowanym przebojem lata.


Jesienią 2015 roku Natalia wzięła udział w czwartej edycji programu “Twoja twarz brzmi znajomo” (Polsat). Jej interpretacja wykonanego w tym show utworu Whitney Houston była szeroko komentowana na całym świecie, między innymi w brytyjskim dzienniku „The Mirror”. W tym samym czasie przygotowywała się już do premiery singla „Lustra”.  Piosenka ta została wytypowana przez słuchaczy do udziału w koncercie Grand Prix w Opolu jako jedna spośród najlepszych utworów ostatniego 25-lecia polskiej muzyki rozrywkowej. Z utworem tym Natalia brała też udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji 2016.

W październiku 2016 roku ukazał się krążek solowy Natalii, “NATinterpretacje”. Płytę tę, poza wspomnianymi “Lustrami”, promowały jeszcze utwory “Domek z kart”, “Powietrze” oraz “Zamienię Cię”.Graphite

K do N

K do N to zespół, którego większość z 6-osobowego składu pochodzi z Sycowa. W jego skład wchodzą muzycy znani m.in. z zespołów Skijaffa i Splot. K do N powstało w 2018 roku wskutek spontanicznego koncertu dla przyjaciół na imprezie w Sycowie. Zespół gra mieszankę różnych stylów około muzyki rockowej. Wyróżniają się niebanalne teksty autorstwa wokalistki - Patrycji Grabczak. W serwisie Youtube dostępny jest singiel zespołu - "Może" a także kilka nagrań koncertowych.


Daj to głośniej 
Zespół „Daj to głośniej" powstał na początku 2019 roku w Sycowie. Repertuar to połączenie kilku gatunków muzyki tanecznej i rozrywkowej. Zespół tworzy własne utwory ale nie zabraknie także dobrze znanych hitów.

Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.