Centrum Kultury w Sycowie

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne uroczystości patriotyczne 11 Listopada Narodowego Święta Niepodległości w Sycowie odbyły się już w piątkowe popołudnie, gdzie w Centrum Kultury w Sycowie odbył się program artystyczny przygotowany przez Publiczne Przedszkole nr 1 im. Koszałka Opałka.

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości Godzinny występ dzieci z przedszkola przypomniał zebranym piękno polskiej tradycji, muzyki i tańca. Przedszkolaki, często ubrane w stroje związane z naszym krajem, pięknie śpiewały, recytowały i tańczyły dla zebranej po brzegi w sali widowiskowej publiczności. . Tego wieczoru z patriotycznymi pieśniami zaprezentował się zespół Zawadiacy pod opieką artystyczną Krzysztofa Rospondka. W kolejnym dniu uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 przed pomnikiem pamięci „Poległym w walce o wolność Polski – społeczeństwo Ziemi Sycowskiej” na sycowskim rynku. Po złożeniu kwiatów i wieńców zebrane delegacje, sztandary, przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń udali się do kościoła pw. Piotra i Pawła w Sycowie, gdzie odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny.

Tytuł: Narodowe Święto Niepodległości 2017

Wróć do listy aktualności

Ostatnio w radio

Dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem), bez zmian ustawień w zakresie prywatności, oznacza:

  • wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych przez Dyrektor Centrum Kultury, ul. Kościelna 16, 56-500 Syców, operatora sklepu www.cksycow.pl, w zakresie i na warunkach opisanych w dostępnej tu: RODO
  • wyrażenie zgody na korzystanie przez nas z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pełna informacja w tym zakresie jest dostępna w zakładce: Polityka prywatności

Podanie informacji jest dobrowolne, a każda z wyżej wymienionych zgód może być odwołana w każdym czasie.